پشتیبانی

فیزیوتراپی نورولوژیک

افراد با هر بیماری و شکایتی پس از تشخیص توسط پزشک و رجوع  به کلینیک فیزیوتراپی آهنگ حرکت(شیراز) پذیرش می شوند و در مرحله نخست ارزیابی اولیه توسط فیزیوتراپیست صورت میگیرد.سعی بر این است که شرایط کنونی،نقاط قوت و ضعف، اهداف توانبخشی و مدت زمان لازم برای حاصل شدن نتایج مطلوب مد نظر افراد توضیح داده شود.

برای مثال در جلسه اول فردی که با آسیب طناب نخاعی به کلینیک مراجعه می کند شرح عمل، ام آر آی ، عکس ایکس ری، تراکم استخوان، نوار عصب و هر تست پاراکلینیکی موجود دیگر مد نظرفیزیوتراپیست قرار میگیرد و با ارزیابی بالینی و انجام تست های متنوع اولیه پرونده سازی صورت می پذیرد.در صورت عدم توانایی مراجعه حضوری مشاوره تلفنی امکان پذیر است.

اینکه آسیب فرد از کدام قسمت نخاع و کدام مهره بوده و به چه میزان است،چه مدت از زمان آسیب نخاعی گذشته، فلج پاها یا دست ها به صورت شل یا اسپاستیک است و به چه میزان، زخم بستر دارد یا نه، در طول روز چه فعایت هایی انجام می دهد، تا کنون توانبخشی شامل فیزیوتراپی آسیب نخاعی، کاردرمانی آسیب نخاعی یا هر توانبخشی به هر نحوی انجام داده یا نه در انتخاب رویکرد مناسب درمان اهمیت دارد.

الکتروتراپی، اینترفرنشیال تراپی، لیزر تراپی، اولتراسوند، گرما درمانی، تمرین درمانی، تکنیک های دستی، موبیلیزیشن, استرچینگ و ... بسته به نیاز فرد به طور پیشرونده در پروسه درمان انتخاب می گردد.

تمام تلاش براین است که حرکات قابل اجرای افراد ضایعه نخاعی پله پله و با شیب مثبت در جهت ایجاد استقلال حرکتی آموزش داده شوند در این امر از همکاری متخصصان و همکاران ارتوپدی فنی جهت اندازه گیری و ساخت بریس مناسب بسته میزان آسیب و نحوه راه رفتن فرد با آسیب نخاعی بهره مند هستیم.

راه رفتن مجدد افراد با نخاع آسیب دیده، له شدگی نخاع یا قطع نخاع امکان پذیر است اگر استاندارد های تمرین درمانی، ورزش درمانی و فیزیوتراپی به صورت علمی اجرا شود.

فردی که مشکل حرکتی و ناتوانی در راه رفتن به دنبال آسیب نخاع دارد ابتدا با تمرین درمانی لگن و عضلات تنه و شکم و کمر تعادل حرکت این نواحی را بدست می آورد تا آماده ورود به پارالل بار شود. ورزش درمانی پیشرونده برای تقویت عضلات اندام ها و تنه و لگن در حالت ایستاده کماکان صورت می گیرد تا فرد بتواند با کمک واکر، عصا و در صورت امکان بدون وسیله کمکی راه برود.

تجربه چند ساله در توانبخشی ضایعات نورولوژیک باعث شده تا از نزدیک شاهد نواقص موجود در این حیطه باشیم و در کلینیک فیزیوتراپی آهنگ حرکت (شیراز) تلاش شبانه روزی همکاران بر این است که روش علمی، واقع گرایانه و خرد جمعی راهنمای ما در نیل به اهدافمان باشد.

نظرات سازنده ، انتقادات، پیشنهادات تمامی همکاران محترم پزشک و فیزیوتراپیست، دست اندرکاران حیطه توانبخشی، بیماران و مراجعان محترم در بخش تماس با ما  همواره یاری رسان بوده و خواهد بود.

                                                                                                                                                                       باتشکر

 راه رفتن مجدد افراد با آسیب نخاعی و مشکلات نورولوژیک و کسب استقلال حرکتی در

کلینیک فیزیوتراپی آهنگ حرکت در شیراز 

کلینیک فیزیوتراپی در شیراز ،کلینیک فیزیوتراپی شیراز ، فیزیوتراپی نخاع،

 راه رفتن مجدد افراد با آسیب نخاعی و مشکلات نورولوژیک و کسب استقلال حرکتی در

کلینیک فیزیوتراپی آهنگ حرکت در شیراز 

ما اینجا هستیم

آدرس ارتباطی ما

آدرس :

شیراز- خیابان پوستچی(اسدآبادی) تقاطع هدایت مجتمع امیریه 2 طبقه سوم واحد 12

موبایل: 09176015026

     insta:https://instagram.com/rastgar.amin.pt

کلینیک فیزیوتراپی شیراز، فیزیوتراپی نخاع، کیلینیک فیزیوتراپی در شیراز

© طراحی و بهینه سازی گروه طراحی سیرن